Archiwum aktualności
Prace plastyczne dzieci i młodzieży z Indii

Indyjska Noc Muzeum jest wyjątkową okazją aby zaprezentować oryginalne prace młodych twórców mieszkających i tworzących na co dzień w Indiach. Autorzy w sposób niezwykle drobiazgowy ukazują w swoich plastycznych realizacjach życie codzienne, przekazując tym samym sporo informacji o obrzędach i kulturze swojego kraj.

Indyjska Noc Muzeum jest wyjątkową okazją aby zaprezentować oryginalne prace młodych twórców mieszkających i tworzących na co dzień w Indiach. Autorzy w sposób niezwykle drobiazgowy ukazują w swoich plastycznych realizacjach życie codzienne, przekazując tym samym sporo informacji o obrzędach i kulturze swojego kraju. Wśród różnorodnych przedstawień zobaczymy więc m.in. propozycje spędzania wolnego czasu, rozgrywki sportowe, pracę na roli oraz taniec, jako formę rozrywki a także elementu związanego z obrzędowością.

Prezentowane na wystawie oryginalne prace malarskie i graficzne z pewnością przykują uwagę odbiorców swoją atrakcyjnością, która jest wypadkową egzotycznej tematyki, talentu młodych twórców oraz walorów zastosowanych technik, jakimi są m.in. malarstwo i grafika (linoryt).

Dzięki młodym twórcom zobaczymy hinduskie kobiety w tradycyjnych strojach, muzyków grających na różnych instrumentach czy mężczyzn w turbanach przy pracy. Natomiast dzięki scenom wypasu kóz czy zbioru herbaty poznamy rolnicze oblicze Indii i przyjrzymy się wspaniałej przyrodzie oraz dzikim zwierzętom.

INDYJSKA NOC W MUZEUM*
14 maja 2022 (sobota), w godz. 17.00 – 23.00

Współorganizator wystawy:

 

Kurator wystawy
Renata Gresiuk-Kowalska

Urzędy, firmy i instytucje, które przyczyniły się realizacji Indyjskiej Nocy w Muzeum:

 

WSTĘP WOLNY

*Uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na fotografowanie, filmowanie, kopiowanie i publikowanie owych materiałów w celu promocji wydarzenia.

Współorganizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej.