Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Archiwum aktualności
Prace plastyczne dzieci i młodzieży z Indii

Indyjska Noc Muzeum jest wyjątkową okazją aby zaprezentować oryginalne prace młodych twórców mieszkających i tworzących na co dzień w Indiach. Autorzy w sposób niezwykle drobiazgowy ukazują w swoich plastycznych realizacjach życie codzienne, przekazując tym samym sporo informacji o obrzędach i kulturze swojego kraj.

Indyjska Noc Muzeum jest wyjątkową okazją aby zaprezentować oryginalne prace młodych twórców mieszkających i tworzących na co dzień w Indiach. Autorzy w sposób niezwykle drobiazgowy ukazują w swoich plastycznych realizacjach życie codzienne, przekazując tym samym sporo informacji o obrzędach i kulturze swojego kraju. Wśród różnorodnych przedstawień zobaczymy więc m.in. propozycje spędzania wolnego czasu, rozgrywki sportowe, pracę na roli oraz taniec, jako formę rozrywki a także elementu związanego z obrzędowością.

Prezentowane na wystawie oryginalne prace malarskie i graficzne z pewnością przykują uwagę odbiorców swoją atrakcyjnością, która jest wypadkową egzotycznej tematyki, talentu młodych twórców oraz walorów zastosowanych technik, jakimi są m.in. malarstwo i grafika (linoryt).

Dzięki młodym twórcom zobaczymy hinduskie kobiety w tradycyjnych strojach, muzyków grających na różnych instrumentach czy mężczyzn w turbanach przy pracy. Natomiast dzięki scenom wypasu kóz czy zbioru herbaty poznamy rolnicze oblicze Indii i przyjrzymy się wspaniałej przyrodzie oraz dzikim zwierzętom.

INDYJSKA NOC W MUZEUM*
14 maja 2022 (sobota), w godz. 17.00 – 23.00

Współorganizator wystawy:

 

Kurator wystawy
Renata Gresiuk-Kowalska

Urzędy, firmy i instytucje, które przyczyniły się realizacji Indyjskiej Nocy w Muzeum:

 

WSTĘP WOLNY

*Uczestnictwo w wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na fotografowanie, filmowanie, kopiowanie i publikowanie owych materiałów w celu promocji wydarzenia.

Współorganizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Ziemi Lubuskiej.