Wystawy

W Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze prezentowane są liczne wystawy. Część bogatych zbiorów MZL obejrzeć można na kilkunastu ekspozycjach stałych, bardzo szeroka jest także oferta wystaw czasowych. W Galerii Nowy Wiek wystawiane są zmienne wystawy z zakresu sztuki najnowszej. Muzeum Ziemi Lubuskiej udostępnia swoje obiekty do wystaw tematycznych organizowanych w muzeach w całej Polsce. Ponadto posiada propozycję gotowych wystaw do wypożyczenia, które prezentowane są w innych muzeach oraz instytucjach kulturalnych.

Pokaż filtry
Zwiń filtry
Wystawy : Do wypożyczenia

Wystawa pejzażu śląskiego to propozycja wędrówki tropami przeszłości. Zaprezentowane na niej prace od początku XIX wieku do lat czterdziestych XX stulecia pochodzą w większości ze zbiorów Działu Sztuki Dawnej. Wydawnictwa o tematyce krajobrazowej zyskały popularność już z końcem XVIII wieku. Nobilitowały one region, prezentując miejscowość czy dany obiekt zachęcając do bliższego poznania lub upamiętniając jego odwiedziny.

Stefan Chabrowski uprawia malarstwo sztalugowe, w szczególności pejzaż, który jest jego specjalnością i nieustanną fascynacją. Oprócz pejzaży podejmuje też inne tradycyjne tematy takie jak: martwa natura, czy portret.

Wystawa fotografii wybitnego dziennikarza muzycznego Marka Niedźwieckiego przygotowana przez Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze jest prezentacją pozamuzycznych pasji Marka Niedźwieckiego: fotografii i fascynacji Australią.

Na wystawę fotograficzną “Cmentarze żydowskie na Ziemi Lubuskiej” składa się ponad 60 fotografii autorstwa artysty-plastyka Marka Szpaka, ukazujących istniejące na terenie województwa lubuskiego nekropolie żydowskie.