Wystawy
Wernisaż: Zielona Góra w kadrach Czesława Łuniewicza

Z wielką radością pragniemy poinformować, że już 29 września (piątek) o godzinie 17:00 w gmachu Muzeum Ziemi Lubuskiej odbędzie się wyjątkowy wernisaż pt. Zielona Góra w kadrach Czesława Łuniewicza. Wystawa współorganizowana jest z Archiwum Państwowym w Zielonej Górze. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną wielkoformatowe, czarno-białe fotografie Zielonej Góry z lat 60. i 70.

Wydarzenie będzie okazją do przeniesienia się w czasie i do przywołania wspomnień dotyczących wyglądu Winnego Grodu, jego charakterystycznych cech oraz zmian zachodzących na przestrzeni 60 lat. To będzie wieczór pełen wspomnień i nostalgii. W późniejszym okresie swojego twórczego życia Czesław Łuniewicz zainteresował się malarstwem. Kilka jego prac zostanie także zaprezentowana na wystawie, razem z unikalnymi artefaktami, jak katalogi wystaw czy zdjęcia Artysty.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na ten wyjątkowy wernisaż i z niecierpliwością oczekujemy na spotkanie 29 września o godzinie 17:00 w Muzeum Ziemi Lubuskiej. Po wernisażu odbędzie się promocja albumu pt. Okiem Czesława Łuniewicza: Zielona Góra, który został przygotowany przez Archiwum Państwowe w Zielonej Górze.