AKCJA LATO’22 – warsztaty dla dzieci

28 czerwca 2022 roku wystartowała muzealna oferta wakacyjna – AKCJA LATO’22, która w tym roku nosi tytuł “800 lat naszego Miasta – pozdrowienia z Zielonej Góry”!

Warsztaty edukacyjno-plastyczne rozpoczęły się wizytą pierwszej grupy półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 22. Uczestnicy spotkania zwiedzili stałą wystawę “Dziedzictwo i współczesność. Zielona Góra-region lubuski”, gdzie poznali najciekawsze fakty z historii Zielonej Góry, która w tym roku świętuje podwójne urodziny 800 istnienia i 700-lecia nadania jej praw miejskich. Zapoznali się również z prezentacją, która dotyczyła interesujących etapów z historii rozwoju pisma oraz przybliżyła tradycję wysyłania pozdrowień na kartach pocztowych.

Na kameralnej ekspozycji przygotowanej w sali oświatowej MZL, uczniowie mogli podziwiać pocztówkę jubileuszową wydaną przed 100 laty oraz inne oryginalne karty ukazujące piękno Winnego Grodu. W gablotach wyeksponowane zostały również klasery z minikolekcją znaczków pocztowych oraz pieczęcie z przedwojennej Zielonej Góry.

Po zakończeniu części edukacyjnej, uczestnicy spotkania przystąpili do wykonania własnych kart pocztowych o tematyce zielonogórskiej, wypisali własnoręcznie pozdrowienia z Zielonej Góry i samodzielnie zaadresowali koperty.

Na zakończenie zajęć uczniowie nakleili na koperty znaczki pocztowe a następnie wysłali swoje pozdrowienia w najbliższym urzędzie pocztowym do wybranych osób.

Warsztaty zostały dofinansowane przez Urząd Miasta Zielona Góra.