Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Oferta wakacyjna Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze

W okresie wakacji od 26 czerwca – 31 sierpnia 2021 r. w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbywać się będą warsztaty edukacyjno-plastyczne pt. „Wakacje w Muzeum. Spotkania z historią i sztuką”. Zajęcia adresowane są do uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy będą spędzać czas wolny od zajęć szkolnych na półkoloniach i obozach (oferta dla grup zorganizowanych)

W ramach spotkań proponujemy (do wyboru) dwa tematy:

  1. „Dziedzictwo i współczesność – genealogia”

Podczas zajęć uczniowie zwiedzą nową stałą wystawę pt. „Dziedzictwo i współczesność. Zielona Góra – region lubuski” oraz poznają podstawowe terminy dotyczące genealogii. W części warsztatowej uczestnicy wykonają drzewo genealogiczne swojej rodziny na specjalnie przygotowanych kartach zadań.

  1. „Każdy jest artystą. Malujemy portret”

Podczas zajęć uczniowie zwiedzą nową wystawę stałą pt. „Galeria Złotego Grona. Kolekcja sztuki polskiej XX wieku” oraz inne ekspozycje muzealne, na których oglądać będą portrety namalowane przez wielu artystów malarzy oraz dowiedzą się co to jest portret i jakie są jego rodzaje. W części warsztatowej uczestnicy wykonają autoportrety oraz portrety swoich bliskich, przy użyciu farb lub kredek.

 

Zajęcia odbywać się będą od wtorku do piątku w godz. 11:00 -14:00.

Zgłoszenia przyjmuje Dział Oświatowy MZL: telefonicznie – tel. 68 327 23 45 w. 19 lub drogą elektroniczną: oswiatowy2@mzl.zgora.pl lub oswiatowy3@old.mzl.zgora.pl.

W zgłoszeniu należy podać: wybrany temat, dokładny termin, liczbę i wiek uczestników.

Prosimy o rezerwowanie terminów warsztatów z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

Ponadto zapraszamy do udziału w naszym Konkursie plastycznym pt. „Para buch, koła w ruch – 150 lat kolei w Zielonej Górze”, który potrwa przez całe wakacje. Regulamin Konkursu znajduje się na stronie internetowej Muzeum Ziemi Lubuskiej oraz na profilu muzealnym Facebook – Edukacja w muzeum.

Podczas wakacji zapraszamy także do zwiedzania wystaw stałych i czasowych w naszym Muzeum oraz uczestniczenia w koncercie plenerowym z cyklu Jazzujące muzeum (sierpień br.).

Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli w godz. 11:00 – 17:00.

Niedziela jest dniem bezpłatnego wstępu na wystawy stałe.

Wakacje w Muzeum – wybrane relacje

6.07.2021
Na dzisiejszych warsztatach z oferty wakacyjnej MZL pt. “Każdy jest artystą. Malujemy portret” spotkaliśmy się ponownie z uczestnikami półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 22.  Tym razem zajęcia przygotowała i
prowadziła Justyna Lubas-Wałęcka z Działu Oświatowego MZL. Uczniowie zainspirowani portretami z ekspozycji stałej – Galeria Złotego Grona. Kolekcja Sztuki Polskiej XX w. oraz obrazami z najnowszej wystawy pt. “Helena Zadrejko – Malarstwo. 50 lat pracy twórczej” – przystąpili z zapałem do pracy. To było bardzo miłe, malarskie spotkanie.

2.07.2021
Deszczowy dzień nie odstraszył Młodych Genealogów z grupy kolonijnej Szkoły Podstawowej nr 27, którzy przybyli na warsztaty edukacyjno-plastyczne “Dziedzictwo i współczesność – genealogia”, organizowane w ramach tegorocznej oferty wakacyjnej Muzeum Ziemi Lubuskiej – “Wakacje w Muzeum. To niezwykle twórcze spotkanie prowadziła Renata Gresiuk-Kowalska.

29.06.2021
Dziś wystartowaliśmy z naszą ofertą wakacyjną dla grup zorganizowanych pt. “Wakacje w Muzeum. Spotkania z historią i sztuką”
Letnie warsztaty edukacyjno-plastyczne rozpoczęliśmy z uczestnikami półkolonii z Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 22 w Zielonej Górze. Realizowany temat “Dziedzictwo i współczesność – genealogia” obejmował zwiedzanie nowej wystawy Dziedzictwo i współczesność. Zielona Góra-region lubuski oraz warsztaty plastyczne poświęcone tworzeniu własnego drzewa genealogicznego. Dziękujemy za mile spędzony czas, pięknie wykonane prace, mnóstwo pytań i zaangażowanie. Do zobaczenia w następnym tygodniu na spotkaniu z portretem w malarstwie. Zajęcia przygotowała Renata Gresiuk-Kowalska.